Author Archives: mgr M.Mizgała

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy Wykładowców oraz Studentów UJD

w czwartek 23 maja o godzinie 11.00 do hali Akademickiego Centrum Sportowego.

Jak corocznie w ramach Juwenaliów rozegrany zostanie Turniej Wydziałów,

w którym rywalizować będą trzyosobowe drużyny reprezentujące wydziały naszego Uniwersytetu

i Politechniki Częstochowskiej. Radość, rywalizacja sportowa i integracja środowiska akademickiego

to główny cel turnieju.

Organizatorami imprezy są Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Samorząd Studencki UJD.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania swoim drużynom!

__________________________________________________________________

Halowe Mistrzostwa Uczelni w Tenisie Ziemnym

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza studentów, doktorantów i pracowników UJD do udziału w Halowych Mistrzostwach Uczelni w Tenisie Ziemnym. Zgłoszenia prosimy składać w sekretariacie SWFiS (ACS, pok.1.4.1) lub dzwoniąc pod nr: 34 365 18 63. Termin zgłoszeń upływa dnia 27.03.2019 r.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

Zaproszenie na konferencje

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA
PT: „MŁODY NAUKOWIEC CZĘŚĆ V – NAUKI INTERDYSCYPLINARNE”
KONFERENCJA ON-LINE 04-05.04.2019 R.

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA
PT: „BADANIA MŁODYCH NAUKOWCÓW CZĘŚĆ III – NAUKI INTERDYSCYPLINARNE”
KONFERENCJA STACJONARNA 14.05.2019 R.

Zapraszamy  Państwa do wzięcia udziału w Konferencji Interdyscyplinarnej on-line oraz stacjonarnej, która odbędzie się 04-05.04.2019 r., oraz 14.05.2019 r. Przebieg konferencji on-line w tak innowacyjny sposób umożliwi Państwu zaoszczędzenie czasu, który w chwili obecnej jest niezwykle cenny, a jednocześnie pozwoli Państwu na poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin nauki w domowym zaciszu.

Wyrażamy przekonanie, że organizowane Konferencje będą dobrą okazją do dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów badań.

Więcej informacji w załącznikach.

Baner

Konferencja stacjonarna zaproszenie
Konferencja on-line zaproszenie
Formularz zgłoszenia – on-line
Formularz zgłoszenia – stacjonarna
Wymogi edytorskie monografia

O pobycie grafików w Cambridge

Nasi graficy w Cambridge School of Art Faculty of Arts, Law and Social Sciences, Anglia Ruskin University, Cambridge, UK.

26 lutego br. Marta Śliwiak przeprowadziła w pracowni graficznej Cambridge School of Art Faculty of Arts w Canbridge pokaz warsztatowy techniki mokulito (litografia na drewnie) dla grupy XX studentów grafiki. Zademonstrowała matryce, pełny proces technologiczny oraz wykonała odbitki, w tym także odbitki prac eksperymentalnych powstałych na miejscu. Pokaz obserwowała Pani Dr. Véronique Chance Senior Lecturer / Course Leader  MA Fine Art & MA Printmaking Cambridge School of Art Anglia Ruskin University Cambridge. Pomocą translatorską i organizacyjną oraz asystą podczas warsztatów służyli Martyna Rzepecka i Karol Fijałkowski, studenci kierunku Grafiki UJD, przebywający w Cambridge w ramach programu Erasmus. Uzyskali oni zgodę kierownictwa pracowni grafiki na kontynuację pracy z techniką mokulito z grupą koleżanek i kolegów z Cambridge School of Art po naszym wyjeździe.

Po południu tego samego dnia Grzegorz Banaszkiewicz wygłosił wykład „Najstarsza Profesja” o Grocie Chauvet’a odkrytej w 1994 r. w Vallon Pont d’Arc we Francji oraz roli tego doniosłego odkrycia dla nauki, kultury, sztuk wizualnych i kształcenia artystycznego. Pomocą translatorską podczas wykładu służył dr Karol Fijałkowski przebywający w Cambridge w ramach programu Erasmus.

PRACA STUDENTA mokulito 3 na strone PRACA STUDENTA mokulito 6 na strone PRACA STUDENTA mokulito 4 na strone PRACA STUDENTA mokulito 5 na strone PRACA STUDENTA mokulito 10 na strone P3900540 P3900560 DSC_5665 DSC_5624 P3900521 GB1 na strone GB2 na strone DSC_5668 P3900572

Dzień otwarty

Zapraszamy do udziału w  Dniu Otwartym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, który został zaplanowany na 22 marca 2019 r. Podczas wydarzenia zaprezentują się wszystkie jednostki Uczelni. Będzie można porozmawiać z wykładowcami i studentami oraz poznać ofertę studiów I, II i III stopnia.

Szczegółowy program Dnia Otwartego należy pobrać tutaj

Grupy szkolne, które planują nas odwiedzić prosimy o wcześniejsze zgłoszenia udziału w planowanych wydarzeniach. Informacje te są dla nas ważne z powodów organizacyjno-logistycznych. Wszelkie pytania i potwierdzenia udziału prosimy kierować do Biura Promocji pod numerem 34 37 84 361 lub na mail: biuropromocji@ujd.edu.pl w terminie do 15 marca 2019 r.

Informujemy uczestników Dnia Otwartego (tj. 22 marca 2019 r. w godz. 9.00-14.00), że podczas wydarzeń będą wykonywane zdjęcia oraz nagrania filmowe. Materiały zostaną wykorzystane na potrzeby promocyjno-informacyjne i zamieszczone na administrowanych przez Uczelnię serwisach internetowych oraz w publikacjach.

KONKURS CHESPA PACKAGING DESIGN

KONKURS DLA PROJEKTANTÓW-AMATORÓW, PROFESJONALISTÓW i PROJEKTANTÓW-HOBBYSTÓW: „KONKURS CHESPA PACKAGING DESIGN”:

Celem konkursu jest zaprojektowanie OPAKOWANIA NA PRODUKT – szczegóły znajdują się w załączniku oraz na stronie:

https://www.chespa.eu/konkurs-chespa-packaging-design-2019-5-edycja/

Przewidujemy dwie nagrody główne (w dwóch kategoriach) – każda po 5.000,- PLN

Termin składania prac = 20.04.2019

[szczegółowe informacje]

CPD2019-post_fb